Написати листа Сторінка у ФБ Форум


 
 
 

Сумка поясна

1. Місце віднайдення: розкопки І.К. Свєшнікова на полі Берестецької битви (1651 р.). Оригінал сумки, що взято за основу для реконструкції, знаходиться в музеї - заповіднику «Козацькі могили», с.Пляшева. Рівненська область.

2. Джерело - монографія І.К. Свєшнікова, «Битва під Берестечком». – Львів: Cлово, 1992. – 304с. Предмет спорядження описано на с.190 та замальовано на рис.39, 5.

3. Датування предмету: кін. ХVІ - XVII ст.

4. Короткий опис: Сумку, версія якої використовується в реконструкції, пошито з трьох шматків шкіри, один зі шматків формує одночасно задню стінку та фігурний клапан. Окремо пришиті фронтальна та бічна частини. На нижній частині клапана вшито шкіряну петлю. Відповідно на передній стінці сумки, в якості застібки, пришито ґудзик, що сформований зі шкіри. На звороті сумки пришито дві шкіряні петлі для підвішування на поясі. Деталі зшито внутрішнім та зовнішнім швами. Розміри виготовленої сумки відповідають розмірам музейних зразків – 20 на 17 см.

5. Сфера застосування: Поясну сумку козак використовував для носіння рушничного та шевського приладдя, інструментів, кресала та труту та інших господарських речей.

6. Матеріали: шкіра жирована смальцем, лляні вощені нитки, шнур з полоси шкіри.

7. Майстер: виготовлена власноручно. Можливо замовити у Олексій Малев (м. Київ).

ВІГ "Курінь печерської сотні Опанаса Предримирського Київського реєстрового козацького полку". 2016 - 2018 р.р.