Написати листа Сторінка у ФБ Форум


 
 
 

Шкіряні пояси

1. Місце віднайдення: розкопки І.К. Свєшнікова на полі Берестецької битви (1651р.).

2. Джерела:
- Свєшніков І.К. Битва під Берестечком. – Львів: Cлово, 1992. – 304с. (с.174-175)
- оригінальні пояси з експозиції музею «Козацькі могили» в с.Пляшева, Радивилівського району, Рівненської області.

3. Датування предмету: XVII ст.

4. Короткий опис: Шкіряний пояс у ХVІІ ст. відносився до найбільш розповсюджених речей комплексу одягу як міщанина так і козака. Виготовлені мною пояси є аналогами предметів, що було знайдено під час розкопок на полі Берестецької битви. Полоса шкіри складалась вдвічі, прошивались вздовж країв по периметру лляними провощеними нитками швом в дві голки. Кована пряжка складається з рухомого язичка та рамки. У вищезгаданій монографії І.К. Свєшнікова аналоги представлені на с.175 (рис.32, №3,5,14). Довжина найширшого пояса 110 см, ширина 4 см, інші два мають ширину 3,5 см.

5. Сфера застосування: враховуючи відсутність кишень в одязі, багато предметів спорядження козак носив на поясі або в поясних сумках. Зокрема мною шкіряні паски та пояси використовуються на чохлі для самопала, для підвісу порохівниці з натрускою, поясного кріплення сагайдачного набору.

6. Матеріали: пряжки - залізо, жирована шкіра, шви - лляна вощена нитка.

7. Майстер: шкіряна основа поясів - шиття, жирування здійснено власноручно, ковані пряжки - Андрій Зубрицький (м.Київ). Пояс можливо замовити у Олексій Малев (м. Київ).

ВІГ "Курінь печерської сотні Опанаса Предримирського Київського реєстрового козацького полку". 2016 - 2018 р.р.