Написати листа Сторінка у ФБ Форум


 
 
 

Ліхтар похідний

1. Джерела:
Оригінальних ліхтарів на козацьку добу в Україні не збереглося, тому основними джерелами даного предмету є західноєвропейські зразки, що зображені на гравюрах, іконах та скульптурах середньовіччя.
- Стаття автора John Howe «Medieval Laterns» в журналі DRAGON, випуск №9, січень 19997 року.
- зображення з букваря Каріона Істоміна 1694 рік, Росія.
- дерев’яні ліхтарі з затонулого в 1545 році військового корабля короля Генрі VIII «The Mary Rose».
- скульптура з Собору в Ам’єні, Франція, 13 ст.

2. Короткий опис: Версія ліхтаря, що використовується для реконструкції, виготовлена з дерева та складається з дна та кришки квадратної форми, поміж якими вставлено чотири дерев’яні опори поміж якими встановлено прямокутні шматки вітражного скла. Враховуючи дороговизну скла в середньовіччі в ліхтарях в основному використовувались тонкі рогові пластини або пластини зі слюди а також побутували суцільнометалеві ліхтарі з прорізами у стінках. На кришці ліхтаря закріплене кільце з гачком для зручного носіння в руці та підвішування в наметі та поза ним. В центрі дна вбито металевий стержень для фіксування свічі. Для заміни свічі та її запалювання одне з чотирьох скельців не закріплене згори та вертикально піднімається.

3. Матеріали: дерево (дуб, сосна), залізний прут, наливне вітражне скло.

4. Майстер: Олег Саломаха, м.Стрий, Львівська область, але мною власноручно встановлено та замінено окремі деталі ліхтаря.

ВІГ "Курінь печерської сотні Опанаса Предримирського Київського реєстрового козацького полку". 2016 - 2018 р.р.