Написати листа Сторінка у ФБ


26-27 червня 2018 р., клуб максимальним складом брав участь у зустрічі репліки литовського човна 18 століття "Вітаутас Великий", що завітав у Києв в рамках литовського телевізійного проєкту "Національна експедиція". Нами був організований невеличкий табір на березі затоки "Собаче гирло", де ми приймали вечором 26 червня в неофіційній та дружній атмосфері авангард литовської експедиції, що прибув по Дніпру на маленькому деревяному човні та сучасному моторному катері (судно тех. забезпечення). Куліш, приготовлений Костею, спілкування біля багаття, знайомство із учасниками походу та обмін досвідом та інформацією щодо старовинних річкових суден-ось чим був наповнений цей вечір.

Наступний день почався із важких зусиль команди Байдака, направлених на зняття останього їз мілини, де він опинився за ніч, в результаті різкого падіння рівня води в Дніпрі. Досвід та фізичні зусилля зробили свою справу, і ми укомплектовавши екіпаж на 8 веслах та під вітрилом за 1,40 години долетіли до річкового порту, де о 17.00 відбувалась офційна зустріч литовської делегації. Байдак, на чолі флотилії із трьої старовинних човнів вправно пришвартувався біля 10 причала і весь екіпаж (11 чоловік) взяв участь в привітанні наших литовських гостей. Там же нам вдалось поспілкуватися на великому човні із майстром, який будував його та ще десяток анологочних суден і дати кілька інтервю каналам, що зацікавились нашим Байдаком.

Додому ми вирушили приблизно о 20.00 годині. Весь шлях проходив тільки на веслах, був досить сильний зустрічний вітер, місцями починав падати дощ, збиралась злива, вітер інколи був настільки сильним, що здавалось Байдак стоїть на одному місці, недивлячись на зусилля 8 гребців. Частину цього походу можна побачити завдяки стріму, який вів Сергій Павлюк певний час. Закінчився це нелегкий перехід о першій годині ночі 28 червня. Цікаві знаймства, досить важкі фізичні навантаження, і як завжди певні випробування команди та човна.Ще один клубний захід позаду.

Більше фотографій можно знайти тут

ВІГ "Курінь печерської сотні Опанаса Предримирського Київського реєстрового козацького полку". 2016 - 2019 р.р.