Написати листа Сторінка у ФБ


Традиційно, після Різдва Христового, курінь Печерської сотні проводить великий збір. Час для спілкування, узгодження планів на рік прийдешній та виборів курінного отамана. Як і в минулому році, місцем зустрічі стала Печерська слобода, землі де історично формувалась Печерська сотня (за це велика подяка директору Національного центру народної культури музею Івана Гончара - Петру Івановичу Гончару та пані Мирославі за допомогу в організації цієї зустрічі).

На відміну від попередніх років, цього разу ми сконцентрували увагу на святковій частині заходу. Досить детально були продумані та приготовлені страви і напої 17 століття, які могли бути на столі у козаків-реєстровців того часу. Рецептурними питаннями, розподілом робіт по закупівлі та приготуванню страв та їх подачею до столу під час вечері займався козак Дмитро Татарчук. Відповідальна та непроста ділянка роботи, з якою він дуже непогано справився. Зроблено певні висновки, отримано необхідний досвід. Щира подяка Євген Макоцьоба за смачну тетерю. Спеціально для цього заходу курінь замовив новий комплект глиняного посуду. Ми продовжуємо і далі працювати над темою кераміки та скла на 17 століття.

Завдяки Тарасу Компаніченко звучали музика і тексти, які можна було почути в ті часи. Танцям ми завдячуємо Оселедчику та двом чарівним дівчатам – Оленці Дідик та Василині Ткачук. Разом ми зробили цей вечір запальним і в той же час родинним. Разом із нами святковою трапезою насолоджувалось кілька наших побратимів по захопленню – пан каштелян Кам'янецького замку Олександр Заремба із дружиною Наталкою та мушкетери Виговського. На свято завітав Святослав Лихо, людина, що постійно допомагала нам в створенні правильних історичних комплектів. Дуже порадували нас своєю присутністю шановні гості із Запоріжжя: директор музею на Хортиці Максим Остапенко, керівник відділу реставрації Валерий Нефедов та фаховий спеціаліст по зброї Роман Косарев. Дякуємо їм за гарну компанію і бажання долучитися до Товариства в цей день.

Родзинками вечірки була невелика, але змістовна міні виставка нашого товариша Севи Бурава із його колекції астролябій та квадрантів власного виробництва (текст на правах реклами), а також лекція Андрія Зубрицького на тему будови та способів виготовлення скалкових замків, якими послуговувались козаки. Ось таким смачним узваром із музики, науки, кулінарії та спілкування курінь Печерської сотні Київського реєстрового полку почав новий 2018 рік. Дякуємо ВСІМ, хто долучився і приймав участь.

Більше фотографій можно знайти тут

ВІГ "Курінь печерської сотні Опанаса Предримирського Київського реєстрового козацького полку". 2016 - 2018 р.р.