Написати листа Сторінка у ФБ


Після 4 річної перерви (війна, було не до поїздок) клуб прийняв участь в закордонному заході, що відбувався в Польщі, на балтійському узбережжі. Відтворювався епізод польсько-шведської війни за Балтику, а точніше спроба знищення шведами польського флоту, що був розташований в усті Вісли, біля Гданська. Ми напросились бути екіпажем польського вітрильника, яким була досить якісна репліка голандської яхти 17-18 століття під назвою "Лібава". Точніше морською піхотою, що повина була вести мушкетний вогонь у відповідь на обстріл шведської артилерії та піхоти, яка знаходилась на березі, під стінами фортеці. Цікавий досвід, якого ми ніколи не мали раніше. Таким чином наша річкова тематика (походи на Байдаку та човнах довбанках) поповнилась епізодом морської компанії першої третини 17 століття. Було цікаво ті пізнавально.

Крім того, осбливе захоплення викликала вечірня учта, організована нашими польськими колегами реконструкторами та організаторами фесту. Велика кількість автентичних страв того часу, гарна компанія та історичні приміщення (артилерійські підземні капоніри) - все це склалось в правильну картину, персонажами якої стали і ми.

Вдячні керівнику нашої делегації Олександру Зарембі за запрошення приєднатися до їхньої групи, а також всім камянчанам, хто всі ці дні був поруч із нами в цій подорожі та гарнізоному житті цитаделі. Яскраві враження та гарний відпочинок.

В морській виправі 2018 року взяли участь наступні реєстровці - Сасько Харченко, Микола Пострелка, Сергій Павлюк, Сева Буравченко та Левко Ткач. Компанію їм склав Юліан Тихонов, вільний найманець на службі польської корони.

Всі фотографії можно знайти тут

ВІГ "Курінь печерської сотні Опанаса Предримирського Київського реєстрового козацького полку". 2016 - 2019 р.р.