Написати листа Сторінка у ФБ


Козаки Куреня Печерської сотні Опанаса Предримирського вкотре долучились до участі у військово-історичному, вже традиційному, фестивалю "Цивілізація".

Цього року курінь презентував невеликий табір, де можна було побачити варіанти наметів - як традиційного полотняного, так і одномісного з опанчі, похідний кухонний набір, шанцевий реманент.

Також були значно розширені презентаційні стенди. Відвідувачі мали змогу ознайомитись не тільки з різноманітним козацьким озброєнням, одежою, а ще й були занурені у світ київської кераміки XVII-го століття - в живу ознайомились з реконструкцією глеків, тарелів та іншого посуду, який вироблявся ремісничими цехами Києва в епоху козацьку.

Сюрпризом для публіки виявився стенд Всеволода Буравченка, котрий презентував навігаційні та обчислювальні пристрої XVII-го століття, усілякі квадранти та астролябії.

На закінчення, треба зазначити що такий формат фестивалю дуже важливий для боротьби з стереотипами у людей, щодо власної ж історії, за що велике спасибі організаторам, учасникам дійства та керівництву Музею. Все більше людей впізнає козацькі типажі, які є результатом спільних пошуків та досліджень, не задаючи питань щодо відсутності пишних шароварів, вишиванок чи інших популярних стереотиів . Це надихає. Плекаєм надію й надалі приймати участь в такому форматі, розширюючи і вдосконавлюючи наші образи та реконструкції.

Всі фотографії можно знайти тут

ВІГ "Курінь печерської сотні Опанаса Предримирського Київського реєстрового козацького полку". 2016 - 2019 р.р.